http://nmmelioratsel.dp.gov.ua
Головна сторінка | Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Меліоративнівська селищна рада Новомосковського району >> Новини
Небезпека пожеж в природних екосистемах
Версія для друку Написати листа

Шановні громадяни! За останні два тижні відмічається різке зростання кількості пожеж в природних екосистемах. Дуже часто спалювання сухостою переростає у великомасштабні пожежі. Особливо на відкритій місцевості, де швидкість поширення вогню надзвичайно велика. У населених пунктах спалювання трави може перерости в неконтрольоване горіння і нести загрозу знищення житлових будинків і життя людей.

Тільки з початку березня цього року в районі зафіксовано 7 випадків загоряння сухої трави.

Так 04 березня поточного року рятувальники ліквідували загоряння сухої трави на відкритій території в селі Піщанка Новомосковського району загальною площею близько 0,8 гектарів; 05 березня рятувальники ліквідували загоряння сухої трави на відкритій території в селі Хащове загальною площею близько 0,5 гектарів; 06 березня рятувальники ліквідували загоряння сухої трави на відкритій території в селі Соколове загальною площею близько 0,3 гектарів; 09 березня рятувальники ліквідували загоряння сухої трави на відкритій території в селищі Меліоративне загальною площею близько 0,2 гектарів, та в селищі Губиниха загальною площею близько 4,5 гектарів; 10 березня рятувальники ліквідували загоряння сухої трави на відкритій території в селі Орлівщина загальною площею близько 0,5 гектарів, та в селі Піщанка загальною площею близько 0,5 гектарів.

Крім того, пожежі у природних екосистемах пов’язані не тільки з економічними збитками, завданню шкоди довкіллю, а й призводять до трагічних випадків із загибеллю людей.

У зв'язку з цим, Новомосковський міськрайонний відділ Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів, на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок. Нагадуємо, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу і становлять небезпеку для життя людей.

Не випалюйте суху траву, не розводьте багатія в лісі, не створюйте смітники в лісі та на прилеглих територіях, тим більше, не підпалюйте їх. Адже це призводить до масштабних пожеж та трагічних наслідків.

За сухої погоди достатньо найменшої іскри, щоб спалахнуло велике полум’я, особливо у хвойному лісі. Забороняється розпалювати багаття на торфовищах, поблизу копиць сіна, скирт соломи. Пожежну небезпеку становлять і старі пні та сушняк.

Слід дуже пильно наглядати за дітьми, адже, користуючись свободою, вони можуть підпалити чагарник чи сушняк. Їхні пустощі з вогнем - дуже небезпечні.

Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагедії.


Версія для друку Написати листа
Про цей сайт | Запитання | Адміністратор