http://nmmelioratsel.dp.gov.ua
Головна сторінка | Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Меліоративнівська селищна рада Новомосковського району >> Новини
ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ СМТ МЕЛІОРАТИВНЕ НОВОМОСКОВСЬКОГО РАЙОНУ
Версія для друку Написати листа

Затверджено

                                                                                              рішенням  ___ сесії ____ скликання

                                                                                                від «___»____________  2014 року

ПРОГРАМА

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ МЕЛІОРАТИВНІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ  НА 2015 РІК

1. Вступ.

1.1. Пріоритетні цілі та завдання діяльності селищної ради на 2015 рік

Програма соціально-економічного розвитку  Меліоративнівської селищної ради на 2015 р. (далі — Програма) розроблена відповідно до вимог законів України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», «Про місцеве самоврядування в Україні»,  Державної стратегії регіонального розвитку на період  2015 року.

У Програмі визначено цілі та завдання соціально-економічної та культурної політики селищної ради на 2015 р., спрямовані на розвиток селища – роботи з  благоустрою, виконання  ремонтних робіт на об’єктах комунальної та інших форм власності, поповнення дохідної частини бюджету, з метою формування якісного та безпечного середовища життєдіяльності населення селища.

Заходи Програми фінансуються за рахунок коштів бюджету селищної ради, субвенцій з районного , обласного та державного бюджету, коштів підприємств та інвесторів.

У процесі виконання Програма може уточнюватися. Зміни і доповнення до Програми затверджуються сесією Меліоративнівської селищної ради за поданням селищного голови або відповідних постійних депутатських комісій.

Звітування про виконання Програми здійснюється за підсумками півріччя та року.

В селищі дитячий садок та будинок культури потребує ремонту.

Стратегічною метою селищної ради є виконання наступних робіт:

  • проведення робіт з реконструкції водопровідних мереж, водовідведення
  • ремонт доріг з твердим покриттям;
  • ремонт дитячого садка та будинку культури;
  • підсипка доріг з грунтовим покриттям;
  • благоустрій  території селищної ради
  • вуличне освітлення смт Меліоративне
  • благоустрій кладовища.

Загальний очікуваний ефект від реалізації програмних цілей – підвищення рівня благоустрою селищної ради, розвиток духовно-культурних та спортивних закладів.

2. Соціальна сфера

2.1. Демографічна ситуація

Демографічна ситуація, що склалась в селищній раді, характеризується зменшенням кількісті населення впродовж останніх 5-ти років.

Як і загалом в Україні, в Меліоративнівській селищній раді смертність перевищує народжуваність.

Станом на 01 грудня 2014 року на території селищної ради зареєстровано близько 4300 осіб.

Більшість факторів, які впливають на демографічну ситуацію в селищі, формуються на загальнодержавному рівні і залежать від фінансово-економічного стану та добробуту населення. Подолання фінансової кризи та поліпшення економічного стану населення, що в свою чергу призведе до досягнення сталого демографічного розвитку, нормалізації і відтворення населення, є тривалим і складним процесом.

2.2. Завдання селищної ради та центру соціальних служб

- всебічне зміцнення правових, моральних та матеріальних засад сімейного життя;

- запровадження правової, психолого-педагогічної та організаційно-методичної системи з метою створення оптимальних соціально-економічних умов для повноцінного виховання дітей у сім`ї;

- створення системи цілеспрямованої підготовки майбутніх батьків до подружнього життя, підвищення рівня психолого-педагогічної культури громадян;

- забезпечення соціальних заходів, спрямованих на вихід сімей із складних життєвих обставин;

- поширення соціальної реклами щодо пропаганди позитивного іміджу сім`ї та її соціальної підтримки, популяризації сімейного життя, формування національних сімейних цінностей з питань здорового способу життя та збереження репродуктивного здоров’я;

- проведення інформаційних кампаній, спрямованих на пропаганду національного усиновлення, пошук та виявлення потенційних прийомних батьків та батьків-вихователів та мотивацію їх до створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу;

- забезпечення соціального супроводу різних категорій сімей, прийомних сімей;

- cприяння дотриманню державних гарантій щодо дітей, які влаштовані у прийомні сім`ї та під опіку чи піклування громадян;

- попередження соціального сирітства;

Реінтеграція новонароджених дітей, від яких відмовилися батьки, та дітей віком до 3 років з будинків дитини у сімейне оточення (батькам, у прийомні сім`ї, дитячі будинки сімейного  типу, встановлення опіки, усиновлення).

 

2.3. Підтримка сім’ї, дітей та молоді

У ході економічного  та соціального реформування з’явився ряд несприятливих факторів, які негативно впливають на стан сімей. Передусім це стосується демографічної ситуації, репродуктивного здоров’я, економічного стану сімей, сімейного безробіття, виховання дітей у сім`ї та їх навчання. Потребують розв’язання проблеми професійної підготовки, продуктивної зайнятості, охорони здоров’я, соціального забезпечення.

Останніми роками спостерігається нестабільність рівня життя більшості сімей по селищной раді.

Потрібно відмітити статистику по селищу:

-       Багатодітні сім’ї  – 15;

-       діти-інваліди – 16;

-       неблагополучні сім’ї, що знаходяться на обліку – 7;

 В цілому діяльність центру характеризується стабільним рівнем забезпечення умов надання безкоштовних соціальних послуг в територіальній громаді селища, в першу чергу, категоріям дітей, молоді, сімей, які опинилися у складних, проблемних або кризових ситуаціях.

Основні завдання та заходи на 2015 рік:

Зі свого боку, в межах своїх повноважень та можливостей, селищна рада основними цілями та завданнями щодо демографічної політики в селищі ставить перед собою і такі завдання:

Подолання негативних тенденцій відтворення населення;

Допомога малозабезпеченим та кризовим сім’ям.

 

2.4. Зайнятість населення та ринок праці.

На території селищної ради розташовано понад 8 підприємств, установ та організацій, в яких працює близько 260 чоловік.

Всього на території Меліоративнівської селищної ради зареєстровано близько _3550___ чол.. працездатного населення, близько _60__% населення працюють в м.Новомосковськ , у м.Дніпропетровськ та інших населених пунктах .

Основні завдання та заходи на 2015 рік:

сприяння зайнятості населення, зниження рівня безробіття;

сприяння розвитку підприємництва;

3. Гуманітарна сфера

3.1. Охорона здоров’я

У селищній раді  функціонує 1 медична установа:

 Меліоративна АЗПСМ знаходиться  на утриманні районного бюджету.

Серед захворювань найбільш поширені серцево-судинної та дихальної системи ..

Основні завдання та заходи на 2015  рік:

здійснювати допомогу на нагальні потреби лікарні за рахунок меценатів та шляхом  субвенції міжбюджетного трансферту через районний бюджет;

передбачити у бюджеті селищної ради кошти на здійснення виплат матеріальної допомоги малозабезпеченим верстам населення – у розмірі 15 000 грн ;

 

3.2. Освіта

В селищі налічується одна загальноосвітня школа,  в якій станом на 01 грудня 2014 року навчається _325___ дітей, працює _25_ вчителів.

Школа знаходиться  на утриманні відділу освіти Новомосковської РДА.

Основні завдання та заходи на 2015 рік:

здійснювати допомогу на нагальні потреби шкіл за рахунок меценатів;

3.3. Культура та духовність

На території  селищної ради розміщені наступні заклади культури та духовності:

1. Меліоративненській будинок культури;

2.  Меліоративненська селищна бібліотека;

 Всі ці заклади культури є власністю територіальної громади селища селищної ради.

Проводяться свята до знаменних дат.

Як і в минулі роки селищною радою будуть проводитись заходи, щодо святкування свята  дня перемоги та дня селища.

В 2015році будинком культури окрім забезпечення проведення цих заходів будуть проводитись свята на Новий рік, День Святого Миколая, святковий концерт з нагоди вручення випускникам загальноосвітньої школи селища атестатів, День дитинства, День підприємця, тощо.

Основні завдання та заходи на 2015 рік:

здійснювати допомогу на нагальні потреби закладів культури та духовності за рахунок спонсорів та шляхом  субвенції міжбюджетного трансферту через районний бюджет.

4. ОСНОВНІ НАПРЯМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

4.1. Ресурсне забезпечення розвитку селища

Цілями діяльності селищної ради є підвищення ефективності фінансово-бюджетної політики, забезпечення стабільного функціонування бюджетної системи в умовах фінансово-економічної кризи шляхом зміцнення та збільшення дохідної частини бюджету, підвищення ефективності, оптимізації раціонального використання бюджетних коштів.

Фінансово-бюджетна політика — це основний інструмент регулювання та стимулювання економічних і соціальних процесів в селищі, що реалізується за рахунок бюджетних ресурсів, власних коштів підприємств, установ та організацій, коштів позабюджетних фондів та коштів інвесторів.

Основними по наповненню селищного бюджету є доходи від податку з доходу фізичних осіб та плата за землю (оренда, податок).

Надходження до бюджету податків з доходу фізичних осіб селища фактично становить 67,6 %, плата за землю – 26,7 %.

З орендарями, що за межами селища, в цьому напрямку повинна попрацювати Новомосковська РДА, так як розпорядником землі там є саме вони, а от орендна плата за цю землю вноситься саме до селищного бюджету смт Меліоративне.

Основні завдання та заходи на 2015  рік:

• забезпечити виконання дохідної частини бюджету;

• забезпечити своєчасну та в належних розмірах сплату фізичними та юридичними особами податків, зборів та обов’язкових платежів до місцевого бюджету;

домогтись від Новомосковської РДА внесення змін до існуючих договорів оренди на землю, що знаходиться на території Меліоративнівської селищної ради, згідно нової (реальної) на сьогодні нормативно-грошової оцінки землі ;

провести конкурс на визначення виконавця комунальних послуг, що в свою чергу дасть змогу зменшити витрати населення на оплату комунальних послуг.

Очікувані результати:

• стабільне функціонування бюджетної системи;

•  збільшення дохідної частини селищного бюджету;

• підвищення ефективності використання бюджетних коштів дозволить ефективно їх залучати на вирішення першочергових заходів у житлово-комунальній та соціальній сферах;

• покращення матеріально-технічної бази СБК, бібліотеки.

4.2. Поліпшення селищного середовища життєдіяльності, розвиток інфраструктури (благоустрій)

4.2.1. Розвиток дорожньої інфраструктури

Загальна довжина комунальних доріг селищної ради  складає 8 км, з них з твердим покриттям 7 км.

У серпні 2013 року  відремонтовано дороги по вулиці Молодіжна 320 кв/м, 2014 році 200 кв/м  . Щовесни проводяться роботи з профілювання грунтових доріг селища. Взимку проводяться роботи з розчистки проїжджих частин вулиць від снігу.

Зима 2014 року показала, що є необхідність придбання снігоочисної техніки або залучення відповідної техніки підрядників на платних договірних умовах, адже власними силами селищна рада не справилась з цією роботою.

Вуличне освітлення

Роботи щодо проектування та проведення робіт вуличного освітлення потрібно продовжувати. В 2015 ріці  виготовити проект вуличного освітлення селища, використовуючи сучасні енергозберігаючі технології та виконати в першу чергу будівництво мережі освітлення.

Благоустрій

Велику увагу потрібно приділити роботам з вирубки чагарників та спилювання дерев, що знаходяться в аварійному стані чи загрожують електромережам, а також відновлювальню багаторічних зелених насаджень.

Провести роботи по будівництву огорожі кладовища в смт Меліоративне.

Проводити роботи по підриманню в належному санітарному стані вулиць селища селищної ради,  розробити схеми санітарної очистки смт Меліоративне. Провести ремонтні роботи памятника загиблим воїнам та благоустрій території памятника ст.л.Окунєву в парку смт Меліоративне.

Очікуваний результат:

- забезпечення благоустрою вулиць та місць загального користування селища;

-наведення благоустрою на селищному кладовищі.

  

 

Селищний голова                                                   С.В.Тищенко

 


Версія для друку Написати листа
Про цей сайт | Запитання | Адміністратор